Na tomto webu jsou pro využití reklamy používány soubory cookie. Procházením tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
Další informace

Cvičení 1 - Příklad

Podnik „HRAČKY, kom. spol.“, se zabývá výrobou hraček pro děti od 3 let. Podnik zaměstnává 32 pracovníků a je veden zakladatelem a majitelem firmy. Pracovníci jsou bezprostředně podřízeni majiteli. Ve výrobě rozdělují práci dva mistři. Prodej přísluší samotnému majiteli, kterému pomáhá jeho syn. Účetnictví obstarává manželka majitele. Sklad surovin a hotových výrobků je veden dlouholetým zaměstnancem podniku. Hospodářská situace podniku je dobrá, na základě vzestupu obratu roste stav zaměstnanců ročně asi o 10 procent.

Formulace problému:

Majitel firmy si stěžuje na své silně narůstající pracovní zatížení v posledních letech. Má pocit, že se v podniku musí o všechno starat a že je sám odpovědný za existenci podniku na trhu. Pokud se při jeho častých služebních cestách vyskytnou v provozu podniku problémy, nechopí se žádný z jeho zaměstnanců nutné iniciativy. Navíc majitel v poslední době často uvažuje o svém nástupci. Mezi oběma mistry se vyskytují menší konflikty ohledně rozdělení výrobních kapacit. V důsledku toho si zaměstnanci stále častěji stěžují na rozporné pracovní příkazy.

Formulace úkolů:

1. Načrtněte na základě těchto informací stávající organizační schéma podniku.

2. Jaké přednosti a nedostatky ohledně efektivnosti jsou spojeny s touto strukturou?

3. Navrhněte alternativní organizační strukturu, která by mohla přispět k řešení příslušných problémů.


Nauka o podniku - Cvičení 1 - Příklad - Topsid.com

TOPlist

© 2007 -2016 admin

TOPlist

Info

Určeno pouze pro osobní a studijní použití. Jakákoliv jiná publikace je bez předchozího písemného souhlasu autorů zakázána.